Herbatka ziołowa "Stop pasożytom nr 1" 80g

0 opinie
5.00 z 5

8.00 zł

Herbatka ziołowa STOP pasożytom Nr 1 - susz ziołowy

Herbatka ziołowa  STOP pasożytom Nr 1 to zestaw ziół, które wspomagają walkę organizmu z pasożytami układu pokarmowego. Zioła te dodatkowo usprawniają funkcjonowanie układu pokarmowego, znoszą nadmierne wzdęcia i łagodzą niestrawność.

Kłącze tataraku zwyczajnego

Źródła zielarskie podają, iż tatarak łagodzi procesy fermentacyjne w układzie pokarmowym i wzdęcia, działa rozkurczowo na mięśnie  gładkie oraz wiatropędnie. Wspomaga procesy trawienne, pobudza wydzielanie soków żołądkowych oraz poprawia wchłanianie składników odżywczych w układzie pokarmowym. Przetwory z tataraku wykazują działanie żółciopędne oraz przyczyniają się do likwidowania zaparć. Odpowiednio stężone przetwory z tataraku  wspomagają walkę z pasożytami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi, wykazują działanie antyseptyczne. 

Korzeń omanu - susz ziołowy

Korzeń omanu ma działanie wykrztuśne, ze względu na obecność saponin, które ułatwiają i przyspieszają usuwanie wydzieliny z płuc, stymuluje on trawienie, pobudza apetyt oraz wspomaga walkę organizmu z drobnoustrojami takimi jak bakterie, grzyby, wirusy i pierwotniaki. Korzeń omanu zawiera inulinę - polisacharyd, który przyczynia się do wzrostu bakterii kwasu mlekowego w jelitach oraz ma  pozytywny wpływ na prawidłową pracę jelit. Inulina wykazuje również działanie przeciwpasożytnicze. Tradycyjna fitoterapia zalecała stosowanie korzenia omanu w walce z pasożytami ze względu na olejki eteryczne zawarte w korzeniu o działaniu przeciwpasożytniczym.

Tymianek pospolity - susz ziołowy

Literatura zielarska wykazuje, że dzięki zawartości goryczek, garbników, olejków eterycznych i kwasów organicznych, tymianek wykazuje właściwości pomocne człowiekowi. Dzięki tym składnikom, tymianek wspomaga organizm w walce z bakteriami i grzybami, przyczynia się do łagodzenia stanów zapalnych oraz skurczów mięśni. Jest szczególnie polecany w sezonie przeziębień i schorzeń układu oddechowego, gdyż działa wykrztuśnie i łagodzi kaszel, pomaga oczyścić gardło, oskrzela i płuca z zalegającej wydzieliny. Niezawodny jest w niestrawności i biegunkach. Ponadto tymol i karwakrol zawarte w tym zielu, wspomaga działanie przeciwpasożytnicze na układ pokarmowy.

Liść orzecha włoskiego

Źródła zielarskie donoszą, iż liść orzecha włoskiego tradycyjnie był stosowany jako uzupełnienie kuracji przeciwpasożytniczej w obrębie układu pokarmowego. Dodatkowo liść orzecha włoskiego przyczynia się do działania ściągającego na błony śluzowe oraz przeciwkrwotocznego. Roślina ta łagodzi nadmierne procesy fermentacji jelitowej oraz biegunki. Bywa pomocna w walce ze stanami zapalnymi i obrzękami skóry i błon śluzowych.

Ziele mięty 

Mięta przyczynia się do regulowania pracy żołądka i wątroby, do zwiększenia wydzielania soku żołądkowego i żółci, dzięki czemu ułatwia trawienie, zmniejsza nudności (również wywołane przez chorobę lokomocyjną), działa hamująco na wymioty i łagodzi objawy związane z zatruciem pokarmowym. Według literatury zielarskiej, mięta działa przeciwbakteryjnie w obrębie dróg żółciowych i jelit. Napar z mięty stosowany jest w nieżytach żołądka i jelit, w niedokwaśności, w zaburzeniach trawienia objawiających się brakiem łaknienia, wymiotami, nudnościami, wzdęciami, bólami brzucha, złym trawieniem tłuszczów, nieprawidłową fermentacją w jelitach, kolką jelitową, stanami skurczowymi jelit, biegunkami, zaparciami, a także osłabieniu czynności trzustki. Ponadto pomaga ona w nerwicach wegetatywnych, w bólach migrenowych i w chorobie lokomocyjnej.

Bylica piołun

Ziele piołunu bogate jest w olejki eteryczne m.in tujol. Przetwory z bylicy piołunu łagodzą niestrawność, regulują wydzielanie żółci, poprawiają perystaltykę jelit. Wspomagają wydzielanie soków żołądkowego, trzustkowego i jelitowego. Sprzyjają wchłanianiu składników pokarmowych w jelitach. Niwelują nieprzyjemny zapach z ust. Delikatnie rozkurczają mięśnie gładkie m.in. układu pokarmowego, przynosząc ukojenie np. w kolkach. Wspomagają walkę z pasożytami układu pokarmowego. Działają również przeciwzapalnie. Tradycyjna fitoterapia zaleca przetwory z piołunu w celu oczyszczenia krwi, obniżenia gorączki. Regularne spożywanie  przetworów z piołunu pomaga w walce z bakteriami, grzybami i pierwotniakami. Stosowane zewnętrznie działają antyseptycznie, pomagają w regeneracji uszkodzonych tkanek.

Dostępność:
Masa netto:
Kraj pochodzenia:
Kategoria:
Kod produktu:

Składniki: kłącze tataraku, korzeń omanu wielkiego, ziele tymianku, liść orzecha włoskiego, liść mięty pieprzowej, ziele bylicy piołunu


Dodaj opinie


Polecane Produkty